Para Kazanma Yolları
Trend

Telefonunuzdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz? – Telefonunuzdan para kazanmanın 5 yolu

Cep telefonu ile nasıl para kazanılır?, Telefondan ne iş yapabilirim?, Para kazandıran uygulamalar nelerdir?, Tik Tok da nasıl para kazanılır?, Mobil üzerinden nasıl para kazanılır?, Para kazandıran uygulamalar nelerdir?, Kawai nasıl para kazanılır?, Görev yap para kazan nedir?

Telefonunuzdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz? – Telefonunuzdan para kazanmanın 5 yolu

Örneğin bim, bu tür uygulamaların en popüler ve en yüksek puan alanlarından biridir. Şu şekilde çalışır: İlk olarak, bim uygulamasında (veya web sitesinde) çevrimiçi ve mağaza içi alışverişler için indirimlere bakın.

Diyelim ki alışverişi planlıyorsunuz. İlk olarak, bimde ki teklifleri ararsınız. Fıstık ezmesisinin fiyatını bu uygulamadan bakarak öğrendiniz sonra a101 fiyatlarına bakarak karşılaştırır ve daha uzcuza ürünler alarak para kazanmış olursunuz. Hem yakıt masraflarından kurtulur, aynı zamanda trafikte dolaşmadan alacağınız ürünlerin fiyatlarını ve yerlerini öğrenerek çasrşıya çıkar ve zaman tasarrufu da yapmış olursunuz.

Şunu da belirmek isterim ki; zamandan tasarruf etmekte bir para kazanma yöntemidir. 

2. Anketlere katılarak telefondan para kazanın

Para kazanmak için anketlere katılmak pek de ödüllendirici değildir – saatte belki birkaç dolardan bahsediyoruz. Ancak, özellikle MyPoints, i-Say ve Survey Junkie gibi birçok anket sitesinin kendi mobil uygulamaları olduğundan, yeterince kolaydır.

Bu siteler çeşitlilik gösterse de, genellikle puan karşılığında anket sorularını yanıtlamanızı ve ardından bu puanları kullanmanızı sağlar. Ödemeyi nakit olarak (genellikle PayPal aracılığıyla) veya hediye kartları gibi başka şekillerde alabilirsiniz. Bu sitelerde puanları kullanabilmeniz için genellikle çok sayıda puan biriktirmeniz (yani çok fazla zaman ayırmanız) gerektiğini unutmayın.

Bu uygulamaların artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için iOS App Store ve Google Play’daki yorumları okuyun.

Anketlere katılmaya başladığınızda bilgilerinizi koruyun. TC kimlik numaranızı, banka hesap numaranızı asla paylaşmayın.

3. Serbest çalışın veya ufak tefek işleri tamamlayın

Serbest çalışın veya ufak tefek işleri tamamlayın
Serbest çalışın veya ufak tefek işleri tamamlayın

Fiverr, Upwork ve diğer para kazandıran uygulamalar serbest çalışanları iş arayan müşterilerle buluşturuyor. Yani, yazma, pazarlama, tasarım, web geliştirme veya başka bir alanda yetenekliyseniz, bir çok iş için ödeme alabilirsiniz.

Her site farklıdır, ancak genellikle PayPal aracılığıyla veya doğrudan banka hesabınıza proje başına ödeme alırsınız. Hem Fiverr hem de Upwork kazancınızdan pay alır.

Telefonunuzla para kazanmanın bir başka yolu da TaskRabbit uygulamasıdır. Becerilerinize, deneyiminize ve yerel fırsatlara bağlı olarak, ayak işlerini yapmak, mobilya monte etmek veya taşımak, kar küremek, evcil hayvan bakıcılığı, etkinlik personeli veya hemen hemen her şey için nakit kazanabilirsiniz. Siz, “Görevli”, bu işler için saatlik bir ücret kazanırsınız, dolgun bir hizmet ücreti ve bahşiş olasılığı vardır.

4. Takipçileriniz ile telefondan para kazanmak

Takipçileriniz ile telefondan para kazanmak
Takipçileriniz ile telefondan para kazanmak

Sosyal medya veya blog takipçiniz varsa, telefonunuzdan para kazanmanız mümkün olabilir. Örneğin Instagram’da para kazanmanın en popüler yolu sponsorluk almaktır. İnsanlar TikTok’ta da sponsorluk alarak para kazanıyor.

Diyelim ki düzenli olarak güzellik rutinleriniz hakkında paylaşım yapıyorsunuz. Bir cilt bakım şirketi, nemlendiricisini içeren bir fotoğraf yayınlamanızı isteyebilir. Potansiyel bir sponsora ulaşabilir, sponsor size ulaşabilir veya bağlantıyı kurmak için üçüncü bir tarafla çalışabilirsiniz.

İçeriğinizde reklamlara izin vererek YouTube’da veya blogunuz aracılığıyla para kazanmayı da deneyebilirsiniz.

İçeriğinizden para kazanmanın çok zaman alacağını unutmayın, özellikle de reklamverenler için cazip olan büyük, özel bir takipçi kitleniz yoksa. Bu şekilde para kazanmakla ilgili başarı öykülerini ve tavsiyeleri araştırın.

5. Telefonundan para kazanmak – Ürünlerinizi satın

Telefonundan para kazanmak - Ürünlerinizi satın
Telefonundan para kazanmak – Ürünlerinizi satın

Elden çıkarmanız gereken ve iyi durumda olan eşyalarınız varsa, muhtemelen bunları satmanıza yardımcı olacak bir uygulama bulabilirsiniz. Bu tür satışlar için Letgo mobil uygulamasını deneyin, ancak bazı uygulamalarda  satıcılardan hizmet ücreti alındığını unutmayın. Ya da yerel alım satım fırsatları sunan daha genel uygulamaları keşfedin.

Amazon ve eBay, geniş bir kitleye çevrimiçi ürün satmak için daha iyi uygulamalardır. Bu siteler de en popüler satış konuları e-kitaplardır. Sanat, el sanatları veya vintage ürünler satmak istiyorsanız, Etsy’de para kazanmayı deneyin.

Bu uygulamalar aracılığıyla satış yapmadan önce, gereksinimlerini ve ücret yapılarını gözden geçirin. Ve piyasayı araştırın. Karşılaştırılabilir ürünlerin ne kadara satıldığını öğrenin, böylece ürünlerinizin değerinin altında veya üstünde satış yapmamış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün