İnternetten para kazanma

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten para kazanma becerisi bu gezegendeki hemen herkesi büyülüyor. Aslında, sadece düşüncesi bile insanın aklına çılgınca bir merak ve hayal gücü getirebilir. Gerçek şu ki, bu, her yerdeki insanların kalplerinde ve zihinlerinde yaşayan bir hayaldir.

Ancak, hepimiz biliyoruz ki, sadece hayatın gerekliliklerini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda lükslerinden de birazına sahip olabilme hayali genellikle zor. İnternetten nasıl para kazanılacağını bilmek, internet pazarlamacıları bunu tasvir ettiğinde kolay görünüyor, ancak bu gerçek olmaktan çok uzak. İnternet üzerinden gelir elde etmeyi sürekli olarak deneyen ve başarısız olan pek çok kişi var.

Nerede yaşıyor olursanız olun, aşağıda bahsedeceğimiz belirli ilkelere bağlı kaldığınız sürece internetten para kazanabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır

İnternette gerçek bir gelir elde etme konusunda ciddi olan herkes (ister aktif ister pasif olsun) bunu yapabilir. Ancak, pek çok kişinin kavramak için can attığı bir çabada başarılı olmak için fark etmeniz gereken önemli bir şey var. Şu anda üç şey sizi hayal ettiğiniz miktarda para kazanmaktan veya tam zamanlı gelirinizi potansiyel olarak internet üzerinden aynı miktarda (daha fazla değilse) üretme becerisiyle değiştirmekten ayırıyor.

Aşağıdaki üç konuda ne kadar iyi ve becerikli olursanız, hayallerinizdeki geliri elde etme konusunda başarılı olma olasılığınız o kadar artacaktır. Ancak, oraya varmadan önce, hedeflerinize ulaşabileceğinize inanmalısınız. Eğer siz kendinize inanmazsanız, başkası da inanmaz. Herhangi bir miktarda para kazanma konusunda başarılı olmanıza yardımcı olacak olan şey köklü inançlarınızdır. Başka bir şey değil. Bu inanç olmadan bocalar ve başarısız olursunuz.

İnternet sayesinde insanların bir şeyleri başardığına dair kanıtları açıkça görüyoruz. Ancak kaçımız gerçekten bir şeyleri başarabileceğimize ve internetten hatırı sayılır miktarda para kazanabileceğimize inanıyoruz? Çok fazla değil. Ancak köklü bir inanç beslediğinizde, gerisi basitçe metodiktir. Sizi A noktasından B noktasına götürecek kanıtlanmış bir sistemi takip edersiniz.

Zaman Paraya Karşı

Anlaşılması gereken önemli bir ayrım, zamana karşı para paradigmasıdır. Genellikle ya birine ya da diğerine sahibizdir. Genellikle paradan çok zamanımız vardır. İnternetten gerçekten para kazanmak için zamanınızı kazanma becerinizden ayırmanız gerekir. Yani, “pasif gelir” olarak da bilinen bu geliri otomatik pilotta kazanmanıza yardımcı olacak bir sisteme ihtiyacınız var.

Öyle pasif gelir akışları vardır ki, bir kez emek verirseniz, bunun için tekrar tekrar ödeme alırsınız. Örneğin, grafik tasarım veya kodlama gibi düşük veya orta bütçeli bir hizmet sunuyorsanız, işi tek bir proje için yapar ve o proje için bir kez ödeme alırsınız.

Gerçek bir gelir elde etmek için (çevrimiçi veya çevrimdışı), zamanınızı kazanma becerinizden ayırmanız gerekir. İnternetten gerçekten nasıl para kazanılacağına dair önümüzdeki listeyi okurken bunu düşünün. Zamanınızı doğrudan parayla değiştirecek bir şey yapmayı düşünüyorsanız, bu çabada sınırlı olacağınızı anlayın. Bu onu kötü yapmaz. Sadece aklınızın bir köşesinde tutmanız gereken bir şey.

İşin özüne indiğinizde, kimi takip ederseniz edin ya da hangi mecrayı kullanırsanız kullanın, online işinizde başarılı olmak için aşağıdaki üç şeyi yapabilmeniz gerekir. Bu üç şeyi ne kadar iyi yaparsanız, uzun vadede başarılı olma olasılığınız o kadar artar.

1. Doğru kitleye yönelik hedefli bir mesaj oluşturun

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternette herhangi bir gelir elde etmenin ilk bileşeni, doğru kitleye yönelik hedefli bir mesaja sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Hedef kitlenize özel olarak hazırlanmış uygun bir mesaj olmadan herhangi bir ilerleme kaydetmeniz zor olacaktır.

Mesaj neden bu kadar önemli? Çoğunuz süslü tasarımların, grafiklerin ya da web sitelerinin bugünlerde tek başına işe yaramadığını zaten biliyorsunuz. Bugün, her şey metinle ilgili. Potansiyel müşterilerin veya müşterilerin dikkatini çekmeye yardımcı olacak cızırtılı başlıklar oluşturmak ve sayfadan sayfaya atlamaya alışmış insanların ilgisini çekmek için garip, iki kere düşünülmesi gereken görüntüler kullanmakla ilgilidir.

Bu mesaj tam olarak hedef kitlenize göre uyarlanmalıdır. Potansiyel müşteriyle konuşmalısınız. Onların acılarına hitap edin. Bir hikaye aracılığı ile onlarla ilişki kurun. İşler böyle yürür. Bu şekilde bir bağ oluşturursunuz. Kolay değildir, ancak bir kez dikkatlerini çektiğinizde buna değer.

Mesaj nerede görünür? Her yerde. Sıkıştırma sayfalarınızda, reklamlarınızda ve metinlerinizde. Her yerde. Bu mesajı gerçekten basitleştirmek ve potansiyel müşterilerinizi doğru şekilde kendine bağladığından emin olmak çok önemlidir.

2. Tekliflerinizi test etmek için trafik çekin

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten kazanmak için hangi stratejiyi kullandığınız önemli değil, tekliflerinizi test etmek için trafik çekmenin bir yoluna ihtiyacınız var. Ya sosyal medya, e-posta pazarlaması veya SEO aracılığıyla ücretsiz trafik çekiyorsunuzdur. Ya da örneğin Facebook, Google veya YouTube gibi sitelerde PPC reklamları yoluyla ücretli trafik çekersiniz.

Eğer trafik çekemiyorsanız, hiçbir şekilde para kazanamazsınız. Nokta. Cümlenin sonu. Dolayısıyla bu trafiğin nereden geleceğini bulmanız gerekir çünkü bu, işinizin can damarıdır. Gelir elde etme potansiyeliniz, potansiyel müşterilerin açılış sayfalarınızı, tekliflerinizi ve satış hunilerinizi ziyaret etmesini sağlama becerinize doğrudan bağlı olacaktır.

Ancak burada bir risk-ödül oranı vardır. Başlangıçta çoğu insan her iki yöntemi de dener ve başarısız olur. Ücretsiz trafik uzun zaman alır ve oldukça karmaşıktır. Ücretli trafik ise hızlı olmasına rağmen fonlarınızın hızla tükenmesine neden olabilir. Ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, tüm bütçeniz günler hatta saatler içinde pencereden uçup gidebilir. Ahh.

3. Potansiyel müşterileri alıcıya dönüştürün

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

Dönüşüm optimizasyonu, internetten para kazanma konusunda ciddiyseniz gerçekten iyi olmanız gereken üçüncü şeydir. Dönüşüm hemen o anda gerçekleşmez. Aslında, şimdiye kadar sayısız bilgili pazarlamacının yayınladığını gördüğünüz, aranan somut bir ürün veya ücretsiz artı kargo teklifi içeren seksi bir tripwire teklifiyle uğraşmadığımız sürece çoğu insan anında satın almayacaktır.

Dönüşümler her yerde gerçekleşmelidir. Ne satıyor olursanız olun. İster potansiyel müşterileri alıcılara dönüştürmenize yardımcı olacak bir portföy sergilemeniz gerekiyor olsun. Ya da kendi satış huninizi oluşturuyor ve tüm e-posta dizileri, yukarı satışlar, tek seferlik teklifler vb. ile tüm süreci kendiniz yaratıyor olabilirsiniz. Ne olursa olsun, nasıl dönüşüm sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Dönüşüm zor bir iş gibi görünebilir. Potansiyel müşterilerin kredi kartlarını çıkarıp harcama yapmaya başlamalarını sağlayan unsurların bir kombinasyonudur. İlişki kurmak bir şeydir. Takip etmek başka bir şeydir. Ve aslında onların hayatlarında ön planda ve merkezde olmak tamamen farklı bir şeydir.

İnternetten Gelir Elde Etmenin Yolları

Çevrimiçi bir iş kurup da moralinizin bozulmasını ve para kazanmakta zorlanmanızı izlemenin ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyorum. Şüphe duyan tüm hayırcıları dinlemenin nasıl bir his olduğunu da biliyorum. Ancak gerçek şu ki, ısrarcı oldukları sürece herkes başarılı olabilir. Unutmayın, bu bir koşu değil. Bu bir maraton. Mükemmel para hunisi arayışınızda bir gecede sonuç almayı bekleyemezsiniz.

Aslında, çoğu internet pazarlamacısı tarafından satılan “sistemler” büyük ölçüde palavradan ibarettir. Çoğu size online zenginlik vaat eder, ancak çok azı bunu yerine getirir. Ne satın alırsanız alın, bir tuz tanesi ile aldığınızı unutmayın. Her zaman şu açıdan yaklaşın: Herhangi bir kitaptan ya da sistemden yeni bir şey öğrenebilirseniz, başladığınız yerden daha iyi durumda olursunuz.

1. Satış hunileri oluşturun

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

Açıkçası, ClickFunnels’ın ateşli bir savunucusuysanız, neden bir yan gelir için satış hunileri oluşturmuyorsunuz? Bu sadece harika bir yarı zamanlı iş olmakla kalmaz, aynı zamanda bunu yaparak önemli miktarda para da kazanabilirsiniz. Örneğin Stephen Larsen gibi deneyimli huni oluşturucuları, bu huniyi oluşturmak için önemli miktarda para talep edebilir. Neden mi? Çünkü burada net bir yatırım getirisi vardır.

Yalnızca sabit bir ücret almakla kalmaz, aynı zamanda kazancın küçük bir yüzdesini bile talep edebilirsiniz. Her şey deneyiminize ve huni oluşturma konusunda ne kadar bilgili olduğunuza bağlıdır.

2. Bir reklam ajansı kurun

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

Son zamanlarda internette bir reklam ajansı çılgınlığı yaşanıyor. Herkes bir reklam ajansının nasıl işletileceğini öğrenmek istiyor, böylece müşterilerden ücret alabilecek ve düzenli gelirlerini ve daha fazlasını değiştirebileceklerini umuyorlar. Ancak, bir reklam ajansı kurmak çoğu kişinin göründüğü kadar kolay değildir, oraya gitmeniz ve acele etmeniz gerektiğini bilin.

Ancak, başarılı olduğunuzda, internetten kesinlikle çok para kazanabilirsiniz. Sadece biraz değil. Bazı başarılı reklam ajansları ayda beş ila altı haneli gelir elde ediyor. Bu, herhangi birinin standartlarına göre önemli bir rakam. Ancak Nicholas Kusmich gibi reklam ajansı oyununda kesinlikle başarılı olan insanlar da var. Kendi ajansınızı kurmak için herhangi birinin programına kaydolmadan veya herhangi birinin kursunu satın almadan önce durum tespiti yaptığınızdan emin olun.

3. Sosyal medya pazarlaması yapın

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten para kazanmak için bir başka harika yaklaşım da sosyal medya konusunda bilgili olmanızdır. Bir sosyal medya pazarlama işi başlatabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz. Çok fazla çaba gerektirmez. Facebook, Instagram ve Snapchat gibi büyük platformları kavrayın. Sonra oraya çıkın ve hizmetlerinizi pazarlayın. Bu alanda kazanmak için gereken hemen hemen budur.

En iyi tarafı ne mi? İşletmeler sosyal medya pazarlaması için para harcamaya çok istekli çünkü yatırımın geri dönüş potansiyeli çok hızlı. Yani, çek defterlerini size açacaklar. Bu kesinlikle tam zamanlı gelirinizi hızlı ve etkili bir şekilde tamamlayabilir, hatta onun yerine geçebilir. Ancak ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Daha önce hiç yapmadıysanız sosyal medya pazarlaması satmaya çalışmayın. Önce işin inceliklerini öğrenin. Ücretsiz çalışın. Sonuç alın. Referanslar toplayın. Sonra insanlardan ücret almaya başlayın.

4. E-kitaplar yazın

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

Yan gelir elde etmek istiyorsanız her zaman e-kitap yazabilirsiniz. Bunları Amazon’un yayın platformu Kindle Direct Publishing’de yayınlayın, açıklamayı ve listelemeyi optimize edin ve başlayın. Dünyanın en büyük e-kitap satış pazarlarından birine girmiş olursunuz. Elbette bu, kazanabileceğiniz gelir miktarını sınırlar. Amazon, e-kitabınızı hangi fiyat noktasında yayınladığınıza bağlı olarak bu gelirin büyük bir kısmını alacaktır.

Ayrıca bu e-kitapları ACX kullanarak sesli kitaba dönüştürebilirsiniz, bu da yine Amazon’a ait olan Audible’da yayınlanır. Bir yapımcı tutabilir veya bunu kendiniz yapabilirsiniz. Eğer bir yapımcıya ayıracak paranız yoksa, her zaman bir telif paylaşımı yaparak geliri paylaşabilirsiniz. Gelirinizin bir kısmından vazgeçmeniz gerekecektir, ancak paranız yoksa, sesli kitabın ücretsiz olarak üretilmesini sağlamanın kolay bir yoludur.

5. Arama motoru optimizasyonu yapın

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten para kazanmak söz konusu olduğunda sahip olunması gereken en kazançlı becerilerden biri arama motoru optimizasyonudur. İster çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, sanal trafik veya yaya trafiği olmadan satış şansınız ciddi şekilde azalır. Akıntıyı durdurmak için trafiği nasıl çekeceğinizi anlamanız gerekir. Bu da arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

Bu, paraya karşı zaman paradigmasına geri döner. Reklam yayınlamak ve trafik çekmek için paranız varsa, harika. Eğer yoksa, başka alternatiflere ihtiyacınız var demektir. Aslında bu özel ikilem beni arama motoru optimizasyonunu öğrenmeye zorladı. Ve bu şimdiye kadar verdiğim en iyi kararlardan biriydi. Bu sadece kendi trafiğinizi yönetmek için harika değil, aynı zamanda müşterilerle çalışabilir ve sitelerini anahtar kelimeler için optimize etmek için hesapsız miktarda para talep edebilirsiniz.

SEO’nun çok zor olabileceğini unutmayın. Ancak bu özel alanı anlamak sizi tam anlamıyla zengin edebilir. Hayır, cidden. Google’ın kazançlı SERP’lerinde listeleri organik olarak nasıl sıralayacağınızı biliyorsanız, gökkuşağının sonunda gerçekten bir küp altın var demektir. Bu beceriyi hemen öğrenin.

6. Fiverr’da iş yapın

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

Başkalarına fayda sağlayabileceğini bildiğiniz bazı becerileriniz varsa, neden Fiverr’da iş yapmıyorsunuz? Hemen hemen her şeyi satabilirsiniz. Web geliştirmeden veri girişine ve ötesine kadar. Ancak, zamanınızı doğrudan parayla takas ediyorsunuz. Bu sizin için sorun değilse, gelirinizi sözde bir yan işle desteklemenin harika bir yoludur. Bunu tam zamanlı işinizde çalışmaya devam ederken de yapabilirsiniz.

Yalnızca Fiverr’ı kullanmak zorunda değilsiniz. Hizmetlerinizi pazarlayabileceğiniz çok sayıda site var. Örneğin, daha ciddi müşteriler arıyorsanız Upwork’ü kullanabilirsiniz. Ya da Freelancer.com. Her zaman iş bulabilirsiniz. Hatta çok basit bir huni oluşturarak ve bu huniye reklam trafiği sağlayarak kendiniz de iş bulabilirsiniz. Başlangıçta daha zor olabilir, ancak bu pazar yeri web sitelerinde olduğundan daha az rekabet yaşarsınız.

7. Bir web semineri oluşturun

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten gerçekten nasıl para kazanılacağını bilmek ister misiniz? O zaman bir web semineri oluşturun. Bu tek satış aracı, yüksek fiyatlı ürün ve hizmetleri satmak için muhtemelen en güçlü forumdur. Bir web semineri aracılığıyla neredeyse her şeyi satabilirsiniz. 100 dolardan 100.000 dolara kadar, sadece inançlarınızla sınırlısınız.

Web seminerleri güçlüdür çünkü canlı yayında sizinle birlikte olan aktif ve ilgili bir kitleniz vardır. Elbette web seminerlerinizi otomatikleştirebilirsiniz. Ancak, canlı olduklarında, işte o zaman gerçekten güçlü olurlar. Russell Brunson her zaman, bir yıl boyunca her hafta bir web semineri yaparsanız, sonunda milyoner olacağınızı söyler. Bu size hiçbir şeyi garanti etmez. Hiç para kazanamayabilirsiniz. Ancak bu forumun satış için ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

Bir web semineri oluşturma konusunda ciddiyseniz, Mükemmel Web Semineri Senaryosunu indirin. Unutmayın, bu öğretmekle ilgili değil. Bu, yanlış inançları kırmak ve yeniden inşa etmekle ilgili. Bu, mesajınızı hikayeler aracılığıyla iletmek ve insanları sunumunuzun sonuna kadar gerçekten bağlamakla ilgilidir. Doğru yapıldığında devrim niteliğindedir.

8. Koçluk veya danışmanlık yapın

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

İnternetten para kazanmanın bir başka yolu da koçluk veya danışmanlıktır. Bu, iş dünyasında veya koçluk yapacağınız meslekte kanıtlanmış bir geçmişiniz varsa işe yarar. Burada başarana kadar numara yapmayın. Unutmayın, herhangi bir kapasitede para kazanmak için çok fazla değer katmanız gerekir. Sattığınız ve hizmet verdiğiniz her ne ise o konuda deneyiminiz yoksa değer katamazsınız.

Bununla birlikte, iş deneyiminiz varsa veya bir meslekte ustaysanız, koçluk veya danışmanlık yapın. Müşteri kazanma ve çevrimiçi pazarlama mekanizmalarını anlarsanız tam zamanlı bir gelir elde edebilirsiniz.

9. E-Ticaret Ürünleri Satmak

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

E-ticaret çok büyük ve katlanarak büyüyor, öyleyse neden çevrimiçi ürün satmayasınız? Drop-shipping modelini kullanabilir veya bunu kendiniz yapabilirsiniz. Gidin ve Alibaba.com gibi bir sitede yüksek talep gören, rekabetin düşük olduğu ürünleri bulun, ardından dönün ve bu ürünleri Facebook reklamlarını kullanarak veya bir Amazon FBA aracılığıyla satın.

Güçlü bir ücretsiz artı kargo teklifi oluşturun ve ClickFunnels gibi bir açılış sayfası yazılımı ile kendi satış huninizi kullanarak bunları satın. Bu şekilde, büyük bir oyuncu aracılığıyla kaynak sağlamak yerine tüm süreç üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Ya da yukarıdakilerin hepsini deneyin ve gerçekten tüm gücünüzle bu işe girişin. Doğru kitleyi hedefleyen doğru ürünlerle kazanılacak büyük bir para hunisi var.

10. Uygulama Ekonomisine Katılın

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023
İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 10 Yolu 2023

Neden büyüyen uygulama ekonomisinden yararlanarak para kazanmayasınız? Uber veya Lyft için araç kullanabilirsiniz. PostMates gibi bir şirket için teslimat da yapabilirsiniz. Ayrıca anket yapmak veya kupon kesmek gibi işler için çeşitli başka uygulamaları da kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan parayı elde etmek için yararlanabileceğiniz pek çok uygulama var. Yine, zamanınızı doğrudan parayla takas etmek isteyip istemediğinize bağlı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün