Para Kazan

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır? Hızlı ve Kolay | Öne Çıkan 2 Seçenek

amazon'da nasıl para kazanılır amazon dan nasıl para kazanılır amazon üzerinden nasıl para kazanılır amazon sitesinden nasıl para kazanılır amazon türkiye nasıl para kazanılır amazon uygulamasından nasıl para kazanılır amazon mechanical turk nasıl para kazanılır amazon türkiye nasıl para kazanılır amazon uygulamasından nasıl para kazanılır amazon üzerinden nasıl para kazanılır amazon dan nasıl para kazanılır amazon sitesinden nasıl para kazanılır amazon nedir nasıl para kazanılır amazonda para kazanılır mı amazon uygulamasından nasıl para kazanılır amazon türkiye nasıl para kazanılır amazon sitesinden nasıl para kazanılır amazon dan nasıl para kazanılır amazon üzerinden nasıl para kazanılır amazonda para kazanılır mı amazon nedir nasıl para kazanılır

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır? Hızlı ve Kolay | Öne Çıkan 2 Seçenek

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır? Amazon’un satış ortaklığı programına katılın veya sitenin devasa perakende kitlesinden kâr elde etmek için pazar yeri üzerinden ürün satın.

Amazon’da nasıl para kazanılır?

Burada yer alan ürünlerin çoğu veya tamamı, bize ödeme yapan ortaklarımızdan gelmektedir. Bu, hangi ürünler hakkında yazdığımızı ve ürünün bir sayfada nerede ve nasıl göründüğünü etkiler. Ancak bu durum değerlendirmelerimizi etkilemez. Görüşlerimiz bize aittir. İşte ortaklarımızın bir listesi ve işte nasıl para kazandığımız.

Amazon’da para kazanmanın birçok yolu vardır. Mechanical Turk pazarına katılabilir ve sanal görevler yapmak için ödeme alabilir, Kindle Direct Publishing aracılığıyla bir e-kitap veya basılı bir kitap yayınlayabilirsiniz. Ya da yaşadığınız yerde bu program mevcutsa Amazon Flex aracılığıyla ürün teslimatı yapabilirsiniz.

Ancak Amazon’un en çok satış yapan çevrimiçi perakendeci olması, iki para kazanma fırsatını diğerlerinden ayırıyor:

Şirketin satış ortaklığı programı olan Amazon Associates’e katılmak.

Şirketin e-ticaret platformu üzerinden ürün satmak.

İşte her iki seçenek hakkında bilmeniz gerekenler.

1. Amazon Gelir Ortaklığı aracılığıyla satış ortağı olun

Katılımcılar bloglarında veya sosyal medya kanallarında Amazon ürünlerine bağlantı verir ve sonraki satışlara göre komisyon alırlar. Amazon Gelir Ortaklığı, halihazırda ürün tanıtımı yapan influencer’lar için en iyisidir.

Amazon Gelir Ortaklığı nasıl çalışır?

Satış ortakları, web sitelerini ziyaret eden bir ziyaretçi bir Amazon ürününün bağlantısını tıklayıp ürünü satın aldığında komisyon kazanır. Ziyaretçinin ürünü 24 saat içinde satın alması veya ürünü sepetine eklemesi ve 89 gün içinde satın alması gerekir. Komisyonlar genellikle kargo, vergi ve ücretler hariç olmak üzere satın alma fiyatının %1 ila %10’u arasındadır.

Nasıl kayıt olunur?

Amazon Gelir Ortaklığı programına başlamak için Amazon’un site gereksinimlerini karşılayan bir web siteniz olması gerekir. Ardından, bir başvuru gönderin. Kabul edilirse Amazon, satış ortaklığı açıklamasını sitenize yerleştirmenizi ister. Federal Ticaret Komisyonu da satış ortaklığı pazarlamacılarının, satış ortaklığı bağlantıları içeren gönderilerde perakendecilerle olan ilişkilerini açıkça belirtmelerini şart koşar. Bu, satış ortaklarının tüm feragatnameleri okuyucuların kolayca bulabileceği şekilde hazırlaması gerektiği anlamına gelir.

Satış ortağı olarak nasıl para kazanılır?

Satış ortaklığı genellikle Amazon’da para kazanmanın en iyi yoludur. Bunun nedeni, kararlarınıza güvenen ve önerdiğiniz ürünleri satın alma olasılığı daha yüksek olan yerleşik bir potansiyel müşteri havuzuna sahip olmanızdır.

Satış ortağı olarak başarınız, ürünleri hedef kitlenize göre uyarlamanıza bağlıdır. Kitlenizin ihtiyaçlarını ve insanların sizi neden takip ettiğini düşünerek işe başlayın. Ya da sitenizde ne tür ürünlere yer vereceğinizi soran bir anket veya e-posta göndererek doğrudan kaynağa gidin. Ardından ilgili ayrıntıları gönderilerinizde belirtin.

Diyelim ki yeni başlayanlar için bir doğa fotoğrafçılığı blogu işletiyorsunuz. Eğer 65 dolarlık bir alüminyum tripoda bağlantı veriyorsanız, “Hafif ve kompakt, bu yüzden yürüyüşçüler için iyi bir seçenek. Yosemite’deki üç günlük yürüyüşümde yanımda getirdim ve zorlu hava koşullarında iyi dayandı.”

Sitenizde satış ortaklığı bağlantıları oluşturduktan sonra, para kazanma şansınızı artırmak için bu bağlantılara daha fazla trafik çekmeye odaklanın. Blog veya Instagram gönderileri gibi içerikleri sık sık yayınlamak mevcut takipçilerinizin ilgisini çekmenize yardımcı olabilir. Ayrıca sitenizin arama motoru sonuçlarında görünmesine ve böylece yeni okuyucuların ilgisini çekmenize yardımcı olabilir.

Sitenize daha fazla gelir ortaklığı bağlantısı eklemek için birden fazla bağlantı listelemenize olanak tanıyan bir ürün sayfası oluşturmayı düşünün. Bu aynı zamanda okuyucuların tavsiye ettiğiniz ürünlere kolay erişimini sağlar.

Ya da ürünleri incelediğiniz haftalık veya sezonluk bir dizi gönderi başlatabilirsiniz. Amazon’un önerdiğiniz ürünleri vurgulamaya yardımcı olabilecek bağlantı, düğme ve banner seçeneklerini denemek de iyi olacaktır.

Sitenizin trafiğini Google Analytics gibi bir araçla takip edin ve Amazon’un satış ortaklığı raporlarını kullanın. Bunlar, taktiklerinizin işe yarayıp yaramadığını veya yaklaşımınızı değiştirme zamanının gelip gelmediğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

NerdWallet tarafından desteklenen kişisel mali durumunuz

Mali durumunuzu kontrol altına alın – kredi puanınızı, nakit akışınızı ve net değerinizi tek bir yerden takip edin.

2. Amazon’da satış yaparak para kazanın

Online bir iş kurmak isteyenler Amazon’da satış yaparak para kazanabilir. Bu işi başlatmak için girişimci bir zihin ve önemli bir çaba gerekir. Ancak doğru ürünle, potansiyel getiri risklerden daha ağır basabilir.

Amazon’da satış yapmaya başlamadan önce kârlı bir ürün seçin. Bunu yapmak için üretim ve site ücretleri gibi satış maliyetlerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Nasıl başlanır?

Öncelikle, seçtiğiniz kategoride satış yapmaya uygun olup olmadığınızı kontrol edin. Otomobil parçaları ve saatler gibi bazı ürünleri listeleyebilmeniz için Amazon’un onayı gerekir. Ardından, ürününüzü müşterilerin eline ulaştırmanın ne kadara mal olacağını belirleyin. Buna malzeme ve işçilikten paketleme, etiketleme ve nakliyeye kadar her şey dahildir.

Fulfillment by Amazon programına katılarak nakliye, depolama ve müşteri hizmetleri için dış kaynak kullanabilirsiniz. Ancak bunun size bir maliyeti olacaktır, bu nedenle seçenekleri dikkatlice tartın.

Amazon’da satış yapmak ne kadar tutar?

Amazon’un ücret yapısı satıcının türüne göre değişir: bireysel veya profesyonel.

Bireysel satıcılar, satılan her ürün için 99 sent ve ürün kategorisine bağlı olarak bir yönlendirme ücreti öder. Kitap, DVD ve video oyunları gibi medya ürünleri satanlar da satılan her ürün için değişken kapanış ücretleri öderler. Amazon’un kargo ücretleri tüm bireylerin satışları için geçerlidir.

Profesyoneller aylık 39,99 $ abonelik, ürün başına değişen bir yönlendirme ücreti ve medya ürünleri için kapanış ücreti ödüyor. Bu satıcılar için sitenin kargo ücretleri yalnızca medya ürünleri için geçerlidir.

Ayrıca bireylerden daha fazla ürün kategorisine erişimleri var, özel promosyonlar sunabiliyorlar ve ürün detay sayfalarında üst sıralarda yer almaya hak kazanıyorlar. Amazon, ayda 40’tan fazla ürün satmayı planlayanlar için abonelik programını öneriyor.

Bireysel veya profesyonel bir satıcı olarak, muhtemelen Amazon’un A’dan Z’ye Garantisini yerine getirmeniz gerekecektir. Bu, bir müşterinin memnun kalmaması durumunda kargo ücretleri de dahil olmak üzere geri ödemeler için kancada olabileceğiniz anlamına gelir.

Bu nedenle iş planınıza biraz mali nefes alma alanı ekleyin. Bir diğer önemli husus da vergilerdir. Bir satıcı olarak serbest meslek sahibi sayılırsınız. Bu nedenle, Amazon genellikle ürünler üzerindeki satış vergisini hesaplasa da, geliriniz üzerinden üç ayda bir tahmini vergi ödemek için muhtemelen daha fazla para ayırmanız gerekecektir.

Amazon’da satış yaparak nasıl para kazanılır?

İlgili tüm maliyetleri öğrendikten sonra, benzer ürünlerin fiyatlarını araştırın. Bu, ürünleri rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için, üretim maliyetlerinden tasarruf etmek üzere daha ucuz bir tedarikçi bulmayı veya yeni müşterilere ulaşmak için gönderilerinizde ilgili arama terimlerini kullanmak gibi arama motoru optimizasyonu taktiklerini kullanmayı düşünün.

İnternetten para kazanmanın diğer yolları

Amazon uygun değilse, ekstra gelir elde etmek için bu diğer siteleri değerlendirin:

Etsy’de para kazanma hakkında bilgi edinin.

Ebay’de nasıl para kazanılacağını araştırın.

YouTube’da nasıl para kazanılacağını keşfedin.

Ya da internetten nasıl kıyafet satılacağını keşfedin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün