İnternetten para kazanmaPara Kazan

2022’de para kazanmak için 10 önerimiz

2022’de para kazanmak için 10 önerimiz

2022 de para kanamakla alaklı sizler için uzun bir araştırma yaptık. Bu yazımız da 10 madde hazırladık.Sonraki yazılarımızda her yazımız da 10 madde olarak sizlere bu konuda daha çok bilgi aktaracağız.

1. Hisse alım satımı – 2022’de para kazanmak

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk düzeyi
3/3 çevrimiçi 4/5
Hisse senetleri kesinlikle ancak iyi bir araştırmadan sonra dikkate alınması gereken bir seçenektir. Konuya iki farklı şekilde yaklaşabilirsiniz – ya bir yatırımcı ya da bir tüccar olarak.

Yatırımcılar uzun vadeli kazançları hedeflerken, tüccarlar kısa vadeli kazançlara odaklanır. Bir tüccarın portföyü bu nedenle çok daha dinamiktir, çünkü birkaç dakika içinde birkaç bin Euro’luk karlar elde edilebilir, ancak aynı zamanda kayıplar da aynı derecede yüksek olabilir.

Tüccarlar, hisse senetlerini etkin bir şekilde alıp satmak ve nihayetinde iyi para kazanmak için gerekli deneyime sahip, son derece bilgili bireylerdir.

Yeni başlayanlara bir yatırımcı olarak başlamaları ve zaman içinde başarılı bir tüccar olma yolunu açmak için en önemli şeyleri ayrıntılı olarak öğrenmeleri tavsiye edilir.

Hisse satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Akıllı telefonunuzun yardımıyla tüm portföyünüzü kolayca yönetebilirsiniz. Bu, tüm süreci basitleştiren eToro gibi sağlayıcılar tarafından yardımcı olur, böylece profesyonel olmayanlar bile hisse senedi ticareti konusunda deneyim kazanabilir.

2. 2022’de para kazanmak için E-ticaret

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk düzeyi
3/3 çevrimiçi 4/5
E-ticaret aslında ürünlerin internet üzerinden alınıp satılmasıdır. En popüler e-ticaret iş modellerinden biri dropshipping olarak adlandırılır.

Dropshipping, kolayca ve evden çevrimiçi bir iş yürütmenize olanak tanır. Bu iş modelinde, çevrimiçi bir tüccar olarak bir ürünü stokta bulundurmadan satarsınız. Siz sadece bir tür aracı olarak hareket ediyorsunuz ve doğrudan üretici ile son kullanıcıları birbirine bağlıyorsunuz.

İlk etapta başarılı bir çevrimiçi işe nasıl başlarsınız?
Yapmanız gereken ilk şey, tercihen Shopify’da kendi çevrimiçi mağazanızı açmaktır, çünkü yeni başlayanlar bile bu platformu kolayca kullanabilir.

İkinci olarak, diğer çevrimiçi mağazaların sunamayabileceği uygun ürünleri bulmanız gerekir. En çok düşünmeniz gereken şey budur, çünkü iyi düşünülmüş bir ürün yelpazesi olmadan bir online mağaza başarılı olamaz.

Son olarak, işinizi iyi pazarlayabilmeniz de gerekir. Facebook, Instagram veya TikTok gibi sosyal ağlar size çok yardımcı olacaktır.

İnternetten başka hangi yollarla para kazanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki yazıyı okuyun.

3. Uber ile 2022’de para kazanmak

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk
2/3 çevrimdışı 3/5
Uber sürücüsü olarak da iyi para kazanabilirsiniz, ancak yüksek bir gelir elde etmek istiyorsanız direksiyon başında çok zaman geçirmeniz gerekecektir.

Karşılanması gereken birkaç gereklilik vardır. En önemlisi geçerli bir ehliyete sahip olmaktır.

Her Uber sürücüsü, Uber’de araç kullanabilmek için P-lisansına (yolcu taşıma lisansı) sahip olmalıdır.

Gelir kaynağınızın tüm kontrolünü elinize almak istiyorsanız, P-lisansını işe alındığınız işletmeden veya kendi işletmenizi kaydettirdiğinizde alabilirsiniz.

Uber çalışanları ortalama 15 ila en fazla 30 avro brüt saat ücreti kazanmaktadır.

Bir Uber sürücüsü olarak başarılı olmak için, özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde uzun süre odaklanabilmeniz gerekir, çünkü sadece kısa bir dikkatsizlik anı trafik kazasına neden olmak için yeterlidir.

4. Airbnb ile 2022’de para kazanmak

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk
2/3 çevrimiçi 2/5
Evinizde boş bir odanız varsa, bunu çevrimiçi platform Airbnb aracılığıyla gezginlere kiralayabilir ve hemen 2022’de para kazanmak

Bu sadece kolay para kazanmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bazıları ömür boyu sürebilecek yeni tanıdıklar edinmenizi de sağlar.

Airbnb aracılığıyla nihai olarak ne kadar kazanabileceğiniz, esas olarak nerede yaşadığınıza bağlıdır. Almanya’nın büyük şehirlerinden birinde oda sunanların doğal olarak yüksek kazanç elde etme şansı daha yüksektir.

Örneğin, Münih’te yaşıyorsanız ve Oktoberfest sırasında dairenizdeki bir odayı kiraya verirseniz, fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan güzel bir miktar para kazanabilirsiniz.

Airbnb de pastadan pay aldığı için dikkatli olun. Her rezervasyonun %14 ila 16’sı platforma gitmektedir.

5. Çeviri işi ile para kazanma

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk
2/3 çevrimiçi 3/5
Flipping basitçe bir şeyi satın almak ve daha sonra daha yüksek bir fiyata yeniden satmak anlamına gelir. Bugünlerde özellikle gençler paralarını bu şekilde kazanıyor.

Bunların çoğu spor ayakkabıları ya da ünlü moda markalarının sınırlı sayıda üretilen kıyafetlerini çeviriyor.

6. Koleksiyon ürünleri

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk
2/3 çevrimiçi 3/5
Birçok şey koleksiyon olarak işlev görebilir. Koleksiyon olarak kabul edilebilecek her şeyden bahsetmeyeceğiz, ancak koleksiyonlardan para kazanmanın en kolay yolunu açıklamak için bir örnek kullanacağız.

Herhangi bir koleksiyon parçasının temel özelliği sınırlı sayıda üretilmiş olmasıdır. Ürün artık orijinal üreticiden temin edilemiyorsa, ürünü zamanında satın alanlar fiyatları belirleyebilir.

Koleksiyon parçası olarak LEGO setleri
Örneğin LEGO setleri hala popüler koleksiyon parçalarıdır.

Eğer 10182: Café Corner setini 2007 yılında 150 Euro’ya satın almış olsaydınız, bugün yeni ambalajında neredeyse 1500 Euro gibi inanılmaz bir fiyata satabilirdiniz.

O zamanlar bu seti 5 kez satın almış olsaydınız, bugün 6500 avrodan fazla net kâr elde ederdiniz.

En önemli şey her zaman güncel olmak ve sizin için uygun olan piyasayı takip etmektir. Yakın gelecekte yeni bir şey olup olmayacağını zamanında öğrenin ki zamanında harekete geçebilesiniz.

Koleksiyonları öncelikle uzun vadeli yatırımlar olarak değerlendirmenizi öneririz.

7. Müşteri Hizmetleri – Canlı Destek

Gelir potansiyeli Faaliyet yeri Zorluk düzeyi
1/3 çevrimiçi ve çevrimdışı 3/5
Müşteri hizmetlerinde ek çalışanlara neredeyse her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Bir müşteri hizmetleri çalışanı olarak ana işiniz genellikle bir çağrı merkezinde mevcut müşterilerden gelen çağrıları yanıtlamaktır.

Ancak, bu iş oldukça yorucu olabilir.

Yapmak zorundasın:

Herhangi bir sorunu olabildiğince çabuk çözebilmek için birkaç saat boyunca maksimum konsantrasyonda kalın.
Bir müşteri size tam olarak saygılı davranmasa bile, her zaman dostça kalabilmelisiniz.
Müşteri hizmetlerinde çalışan çoğu kişi saatte 10 ila 20 avro arasında kazanmaktadır.

Bu iş hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız, yakınınızda bir müşteri hizmetleri iş ilanı olup olmadığını görmek için e-Bay ilanlarındaki listelere göz atmanızı öneririz.

8.Sanal asistan

Gelir potansiyeli İş yeri Zorluk
1/3 çevrimiçi 2/5
Bir sanal asistanın işi, şirketler için çeşitli küçük görevleri yerine getirmektir.

Görevler örneğin şunları içerir

Araştırma
Veri bakımı
Blog yazıları veya haber bültenleri oluşturma
Grafik Tasarım
Sosyal medya desteği
Sanal, işbirliğinin zaman ve mekandan bağımsız olduğu anlamına gelir. İşi kendiniz bölüşürsünüz, önemli olan tek şey ortağınızla kararlaştırdığınız teslim tarihlerine her zaman sadık kalmanızdır.

İş aramaya başlamadan önce, öncelikle güçlü yönlerinizin neler olduğunu ve potansiyel çalışanlara neler sunabileceğinizi düşünün. Ne kadar çok şey sunabilirseniz, sanal asistan olarak işe alınma şansınız o kadar yüksek olur.

Farklı iş portallarında daha fazla bilgi edinin veya kendinizi ve becerilerinizi olabildiğince iyi pazarlamak için sosyal ağların gücünü kullanın.

Bir sanal asistan olarak, iş ağınızı kısa sürede önemli ölçüde genişletebilir ve kendi boş zamanınızdan çok fazla fedakarlık etmek zorunda kalmadan evden güzel bir miktar ekstra para kazanabilirsiniz.

9. Şovmen – Sosyal Medya Fenomeni olmak

Gelir potansiyeli İş yeri Zorluk
2/3 çevrimdışı 3/5
Bir şovmen olarak çalışmak genellikle İspanya, Hırvatistan veya Yunanistan gibi birçok Avrupa kıyı ülkesinden birinde heyecan verici bir yaz geçirmek anlamına gelir.

Sadece para kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda bazıları ömür boyu sürecek birçok yeni tanıdık edineceksiniz.

Tüm yazı evden uzakta geçirmeye, yeni beceriler öğrenmeye ve aynı zamanda iyi para kazanmaya hazırsanız, animatörlük işi tam size göre.

En çok hangi destinasyonla ilgilendiğinize bağlı olarak sayısız portaldan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Örneğin, Doğu Avrupa’da nerede çalışabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız auslandsjob.de adresini ziyaret edin.

10. Ortaklık ile yatırım yapmak

Gelir potansiyeli İş yeri Zorluk
3/3 çevrimiçi 4/5
Kitle yatırımı veya sürü finansmanı, para kazanmanın daha kazançlı ama aynı zamanda daha riskli yollarından biridir. Kitle yatırımı ile birçok küçük yatırımcı, özel kitle yatırım platformları aracılığıyla start-up’lara, şirketlere veya bireysel projelere katılmaktadır.

Kitle yatırımı genellikle size yüksek getiri şansı sunar, ancak aynı zamanda yatırılan parayı kaybetme şansı da eşit derecede yüksektir.

Bizim tavsiyemiz, farklı şirketlere birkaç küçük miktarda yatırım yapmak olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün